Wykańczanie użytkowego poddasza

www.rallycross-news.pl Sprawdź tutaj nową roletę w kolorze pomarańczowym do pokoju dziennego i sypialni

Adaptacja poddasza to zazwyczaj niezwykle czasochłonny proces. Przed rozpoczęciem remontu musimy zadbać bowiem o zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym głównie pozwoleń na dokonanie zmian w konstrukcji budynku. Zanim więc dotrzemy do etapu wykańczania pomieszczenia, z pewnością minie co najmniej kilka miesięcy – choć to wszystko zależy oczywiście od wyjściowego stanu strychu. Na czym trzeba się skupić wykańczając użytkowe poddasze?

Prace wykończeniowe to przede wszystkim obłożenie skosów tynkami lub pokrycie ich tynkiem. W przypadku pierwszego rozwiązania, najczęściej używanym materiałem są płyty kartonowo-gipsowe. Są one bardzo łatwe w montażu, a do wyboru mamy dwa typy płyt: zwykłe szare lub zielone, które stosowane są w pomieszczeniach o dużej wilgotności. W holu lub w pokoju dziecięcym często stosuje się bardziej odporne na wgniecenia płyty gipsowo-włóknowe, a w łazienki wykłada się płytami cementowo-włóknowymi.

Jeżeli chodzi natomiast o tynki możemy wykorzystać tu tradycyjne tynki gipsowe, jednak wtedy do ociepleń musimy zastosować izolację drzewno-magnetyzową.